nedeľa 14. decembra 2014

Recy vianočný venček z papierových roliek

Tento super skvelý nápad som našla niekde na internete. Vlastne som len videla obrázok na http://napady.albumy.biz/2013/01/10/nevyhadzujte-kotuciky-od-toaletneho-papiera/. Netuším, kto je autorom. Hmmm, tak snáď sa nenahnevá. Aspoň malý návod na ten môj venček pre vás.


Začať musíte s malým predstihom, aby ste si zadovážili dostatok roliek z toaletného papiera a kuchynských utierok. Zas tak moc ich nie je treba. Ja som použila asi štyri od "toaleťáku" a štyri od kuchynských utierok. A to som asi ani všetky neminula. Ľahko si zrátate, ako rýchlo nazbierate. Stačí poznať spotrebu ;)

Začnete tým, že si rolky očistíte od nalepencov. Môžete na to použiť deti. Kľudne aj vlastné. Aspoň tomu nášmu sa to páčilo. Potom si rolky natriete farbou. Ja som na to použila opäť dieťa. Síce som mala viac čistenia, ale za to "príjemné s užitočným" to stálo. Aha, aká je zaujatá...a na dlho! 
Keďže tento môj venček sa tvári ako vianočný, použila som zelenú a červenú farbu. Zas plagátové - ako na kartónovú kuchynku. Dlhšie schnú, ale stačí jedna vrstva, bo dobre kryjú. 


Kým farba uschne, poumývajte štetce, stôl, stoličky, deti a dajte si kávičku alebo umyte okná. To nechávam na vás. 

Keď farba uschne, nachystajte si buď nožnice alebo rezač. Ak rezač, tak aj podložku a pravítko. No a potom narežte, nastrihajte rolky takto:


Ja som rezala toaleťákové na 1,5 cm a kuchynské na 2 cm. A rezala som celkom presne. Ono to možno nie je také dôležité, ale keď budete lepiť druhé poschodie...však uvidíte. Potom si naskladajte spodné poschodie - hrubšie zelené pásiky, jeden kvietok po päť lupeňov (pásikov) a ja som dala šesť kvietkov. To je ale úplne na vás, počty nie sú dôležité. Robte tak, aby sa vám páčilo. Zlepte k sebe najskôr jednotlivé kvietky a potom kvietky k sebe do kruhu. Cca kruhu. Ja som lepila lepidlom na papier, ale rýchlejšie by bolo tavnou pištoľou. Prichyťte napríklad kolíčkom, ako na obrázku. Aha, aby som nezabudla: Namaľujte kvietky aj zvnútra. Nech to trošku vyzerá. 


Spravte aj druhé poschodie - ja mám z užších pásikov a piatich kvietkov, aby bol o čosi menší. A nalepte na spodné. Červené kvietky sú úplne navrchu. Dozdobiť môžete čím chcete - korálkami, stužkami, trblietkami...
A zavesiť si ho môžte tiež kde chcete. Hlavne, nech vám robí radosť ako mne.

Tak nech sa páči. 

Krásny deň.