sobota 6. februára 2016

Maska na karneval Lesný škriatok

Tak...a už zas je to tu. Obdobie fašiangov a karnevalov.

Asi najčastejšie otázky týchto dní:
Čím chceš byť?
Čím mám byť?
Kde sa dá požičať karnevalová maska?
Ako vyrobím karnevalovú masku?
Akú masku na karneval pre n-ročné dievčatko/chlapca?
Poraďte masku...

My sme to mali tento rok celkom jednoduché: "Ja budem lesný škriatok". Jednoznačne, bez pochýb, alternatív, zmien.

Karneval v škôlke je už o dva dni a stále trvá na lesnom škriatkovi. Len nech jej to vydrží!!!

Čiapku a topánky má už dávnejšie. Došila som "len" vestičku s kapsičkou. Špeciálna požiadavka boli vrkoče. Aby bolo jasné, že nie je TEN škriatok, ale TÁ škriatok.

Prepáčte, nemám strih na vestičku a ani kapsičku. Sľubujem však, že podľa môjho "návodu" zvládnete niečo podobné s prehľadom.

Najskôr s prehľadom prehľadajte skrine. Ja som našla zostatok flísu - fakt si už nespomeniem, čo som z neho robila - výhodný to materiál: Netreba endlovať! Čokoľvek zelené alebo červené je super. Strih som vyrobila podľa trička. Vsadenie rukávikov si vyžaduje trošku zručnosti, prinajhoršom ich vynecháte alebo prišijete len prúžky. Hlavne pohodááá. Myslela som, že opasok vyrobím z jedného kusu aj s kapsičkou, ale to asi až nabudúce. Teraz som len skrátila opasok z trekových gatí a vyrobila naň kapsičku.

Zas sa mi podarilo skvele využiť zbytky látok z patchworkovej súpravy. Tejto: patchworkova suprava do detskej izby

S kapsičkou sa moc nenatrápite, nemusíte moc vymýšľať - dva obdĺžniky so zaobleným spodkov, podlepené vlizelínom. Medzi nimi pás látky, aby mala kapsička objem a pútka na zavesenie na opasok. No a ešte kus trpezlivosti, zručnosti a času.
Keby ste chceli takýto kvietok - napríklad aj na tričko - len smelo vystrihnite lupienky z akejkoľvek látky - akákoľvek veľkosť a čím nepresnejšie, tým uveriteľnejšie. Nalepte lepidlom na textil na textil, šnúrku nalepte ako stonku - tým istým lepidlom. Do stredu kvietku našite gombík, nalepte kus látky alebo prišite gorálky ako ja.

A maska je hotová. 

Nech sa vám vydarí aj tá vaša.Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára